28. September 2023

3 powody, dla których handlowcy stali się byczy po tym, jak cena Bitcoin’a wzrosła do 10.7K dolarów

Analitycy są ostrożnie byczy na cenę Bitcoin po tym jak BTC wzrosła o 6% do 10.750 dolarów.

Dziś cena Bitcoinu (BTC) gwałtownie wzrosła o 6% z 10.136 dolarów do 10.743 dolarów.

Po tym potężnym 24-godzinnym rajdzie analitycy z różnych powodów ostrożnie podchodzą do sprawy, ale czy cena Bitcoinów będzie w stanie w każdej chwili uporać się z 11-kilogramową ceną?

Obecnie czynnikami, które wydają się podnosić nastroje inwestorów są ujemne stopy finansowania, działalność wielorybów BTC oraz niedawna słabość dolara amerykańskiego.

Stopy finansowania są neutralne lub ujemne co najwyżej na giełdach

Obecnie stopa finansowania Bitcoin Revolution na różnych giełdach kontraktów terminowych jest albo neutralna, albo ujemna, pomimo ceny powyżej 10.000 dolarów.

Giełdy kontraktów terminowych Bitcoin wykorzystują finansowanie w celu zapewnienia równowagi na rynku i zniechęca większość rynku, aby zapobiec kołysaniu się rynku na jedną stronę przez dłuższy okres czasu.

Jeśli kontrakty długie lub inwestorzy stawiający na wzrost ceny Bitcoinów stanowią przytłaczającą większość, będą musieli płacić posiadaczom kontraktów krótkich. Przeciwnie, jeśli posiadacze krótkich kontraktów dominują na rynku.

Kiedy stopa finansowania staje się ujemna, oznacza to, że większość rynku zamyka BTC. Zazwyczaj, gdy stopy finansowania pozostają poniżej zera, powoduje to krótkotrwałe zawężenie i gwałtowny wzrost ceny BTC. Może to również wskazywać, że krótki zakład jest przepełniony, co zwiększa prawdopodobieństwo gwałtownego wzrostu kursu.

Popularny pseudonimowy inwestor znany jako „DonAlt“ tweetował, że „dziwne“ jest widzieć sentyment niedźwiedzi z ujemnymi stopami finansowania. Powiedział:

„To bardzo, bardzo dziwne widzieć sentyment niedźwiedzi z neutralnym lub negatywnym finansowaniem powyżej 10 tys. dolarów“. Chyba nie pamiętam czasu, kiedy to się już zdarzało“.

Inwestor zauważył również, że widzi absorpcję presji sprzedaży na poziomie 10 000 dolarów. Dodał:

„Teraz widzę absorpcję po 10 tys. dolarów, wygląda na to, że jedyni ludzie sprzedający to ludzie od instrumentów pochodnych i zamknęłam spodenki, żeby zobaczyć, jak będzie wyglądał następny tydzień.“

Przepełniony rynek Bitcoinów z krótkimi kontraktami zbiega się w czasie z niektórymi wielorybami, które mogą przenieść swoje udziały z giełdy.

Optymistyczna działalność wielorybów

Według Whalemap, grupy analityków śledzących aktywność wielorybów kryptońskich, najwięksi nabywcy przenieśli swoje BTC 23 września.

Analitycy stwierdzili, że najlepsi nabywcy przenoszący swoje fundusze byli zazwyczaj byczym katalizatorem dla BTC. Wyjaśnili:

„Najlepsi kupcy wczoraj przenosili swoje monety. Z mojego osobistego doświadczenia, patrząc na tę metrykę, następnego dnia po tym, jak top buyers przeprowadzą się, idziemy w górę.“

Dolar osłabia się

W związku ze wzrostem liczby spraw COVID-19 w USA, ustawodawcy są uwięzieni w martwym punkcie, jeśli chodzi o przyszłość bardzo potrzebnego pakietu stymulacyjnego, a to jest wiodącym strategiem spekulującym na temat osłabienia dolara amerykańskiego.

Przed pierwszym rajdem, Michael van de Poppe, pełnoetatowy inwestor na giełdzie w Amsterdamie, powiedział, że od 10 700 do 10 800 dolarów jest prawdopodobne dla Bitcoin.

Inwestor podkreślił, że jeśli dolar zwolni, zakres od 11.200 dolarów do 11.400 dolarów może być rozsądnym celem. Napisał:

„Ładnie, trzymamy tutaj. Wygląda na to, że jesteśmy gotowi przetestować zakres 10 700-10 800 dolarów, a może nawet 11 200-11 400 dolarów, jeśli dolar trochę zwolni“.