28. September 2023

Ark Invest’s Cathie Wood mówi Big Tech Firms Exploring

Ark Invest’s Cathie Wood mówi Big Tech Firms Exploring Bitcoin

Założycielka Ark Invest i prezes zarządu Cathie Wood mówi, że spodziewa się nowej fali inwestorów instytucjonalnych, którzy wprowadzą Bitcoin do swoich bilansów.

W jednym z odcinków serialu ARK Invest’s In the Know Cathie Wood mówi, że jest świadkiem wzrostu zainteresowania Bitcoinem ze strony instytucji.

Wood zakłada, że duże firmy, zwłaszcza technologiczne, pójdą w ślady giganta płatności Square i Michael Saylor’s MicroStrategy i zakupią BTC jako zabezpieczenie przed dolarem.

„Mamy osoby i firmy, które dzwonią do nas w sprawie Bitcoinów i innych krypto walut, mówiąc: „Czy powinniśmy włożyć trochę naszej gotówki do Bitcoinów?“. To są firmy, i jak wiesz, Square to zrobił, podobnie jak MicroStrategy. Myślę, że usłyszymy o kolejnych firmach, które umieściły to Bitcoin Pro zabezpieczenie w swoim bilansie, a zwłaszcza o firmach technologicznych – innowacyjnych, które rozumieją tę technologię i dobrze się z nią obchodzą“.

Wood mówi, że polityka Biura Walczącego z Kryptografią, taka jak pozwolenie bankom na emisję stabilnych monet i działanie jako węzły w łańcuchu blokowym lub niedawna decyzja o przyznaniu Anchorage Digital National Bank Association karty bankowej dla banków kryptograficznych, prawdopodobnie pomoże w dalszym przyjmowaniu kryptografii.

„Uważam również, że w przestrzeni kosmicznej jest więcej walidacji, jeśli chodzi o organy regulacyjne. Brian Brooks z OCC, Office of the Comptroller of the Currency, zasadniczo powiedział, że publiczne łańcuchy blokowe mogą być wykorzystywane do rozliczania transakcji, a banki mogą stać się węzłami na tych publicznych łańcuchach blokowych. Cóż, to było jak błyskawica. Po prostu nigdy się tego nie spodziewałem i nie sądzę, aby ktokolwiek inny to zrobił, być może z wyjątkiem niektórych w świecie kryptońskim, którzy ściśle współpracowali z organami regulacyjnymi, co oczywiście miało miejsce“.

Drewno podkreśla również zmniejszającą się wartość dolara jako powód, dla którego inwestorzy spływają do Bitcoin, nazywając wiodące aktywa kryptońskie najlepszym zabezpieczeniem przed dewaluacją dolara.
REKLAMA

Uważam, że nie ma lepszego zabezpieczenia przed inflacją niż Bitcoin

Dolar spadł o około siedem procent w zeszłym roku. My, w Stanach Zjednoczonych, straciliśmy siedem procent siły nabywczej w stosunku do innych walut na całym świecie. Trochę straciliśmy też na inflacji, ale inflacja jest niska i może być nawet zawyżona, ponieważ statystyki nie oddają tak dobrze gospodarki cyfrowej i jej deflacyjnego wpływu. Ale jeśli się stąd rozpadnie, dolar, to będzie to poważne załamanie. Jeśli spojrzeć na wykres długoterminowy, zmusi to Rezerwę Federalną do ponownej oceny jej pozycji, a może i Skarbu“.