28. September 2023

Oto dlaczego Dave Portnoy już sprzedaje swoje Bitcoin, Chainlink i Orchidea.

13 sierpnia założyciel Barstool Sports, Dave Portnoy, po kilku tygodniach zabawy z pomysłem zanurkował w Bitcoin i krypto. Portnoy, który od początku pandemii stał się handlarzem dnia gwiazd, otrzymał pomoc od Bliźniaków Winklevoss – Tylera Winklevossa i Cameron Winklevoss, współzałożycieli giełdy kryptograficznej Gemini i miliarderów Bitcoinów – aby wejść na rynek.

Film pokazujący Winklevoss Twins pomagający Portnoy w zakupie Bitcoin i Chainlink (LINK) był jednym z tych, którzy poszli na krypto-wiral, zdobywając ponad milion odsłon.

Zabawne było to, że Portnoy szybko zarobił pieniądze. W trzy dni po tym, jak kupił swoje monety, założyciel Barstool podobno podniósł się o dziesiątki tysięcy dolarów z początkowej inwestycji w wysokości 250 000 dolarów.

Niestety, jego szczęście się skończyło. Gwiazda dzień przedsiębiorcy, który dotyka prawie dwa miliony zwolenników na Twitterze, ogłosił w dniu 21 sierpnia, że jest składanie z Bitcoin i rynku kryptokurrency – potencjalnie na dobre.

Dave Portnoy likwiduje Bitcoin Profit i gospodarstwa altcoin w sposób nagłośniony
Kariera kryptograficzna Portnoy’a zaczęła się z hukiem: kupił Bitcoin i Chainlink z pomocą najbardziej znanych ludzi w kosmosie i zapewnił sobie sponsoring z BlockFi.

Jego kariera kryptoflowa zdaje się jednak kończyć z kaprysem.

Rankiem 21 sierpnia zauważył, że obecnie posiada zero „bitcoinsów“, odnosząc się do wszystkich krypto walut i powołując się na swoje straty na tym rodzącym się rynku:

„Obecnie posiadam zero bitcoins. Będę czekał i patrzył. Straciłem 25k. Tak jak w przypadku rynku akcji, zajęło to mojemu mózgowi czas, aby to rozgryźć. Wiem o tym. Link Marines są słabi, a kwiaty orchidei umierają w świecie kryptońskim. Mogę to zrobić albo nie.“
Dodał w jednym ze swoich dzienników tradingowych na żywo, że jest poza rynkiem kryptograficznym nie dlatego, że Bitcoin spadł, ale dlatego, że jego udziały w Chainlink and Orchid (OXT) spadły masowo. Dodał, że jego zdaniem „LINK Marines“ to „najgorsza armia na świecie“, nawiązując do zabawnego określenia nadanego zwolennikom altcoinów.

„Zabijają mnie z Bitcoinem“. Jestem teraz na moich bitcoinach. Słuchajcie, zajęło mi miesiące, żeby dowiedzieć się o giełdzie… Ale nie mam czasu na pieprzenie się z kryptonimem… Wy, LINK Marines, jesteście bandą pieprzonych oszustów – wy ciągle to porzucacie, nie pompujecie tego.“

Portnoy dodał, że może opuścić rynek krypto walutowy na dobre, ale widząc, że Bitcoin może dalej iść do góry nogami, nie jest jasne, czy inwestor zrezygnuje z tych potencjalnych zysków.

Będzie trzymał się akcji.
Na razie celebrity day trader będzie trzymał się akcji, które, jak żartuje, mogą tylko pójść w górę.

Portnoy podszywał się pod konto na Twitterze o nazwie Chainlink, podszywając się pod Tylera Winklevossa:

„Robię 6 cyfr dziennie jak w zegarku na prawdziwym rynku akcji. Nie ma potrzeby siedzieć i tracić pieniądze, czekając aż Elon wydobędzie złoto z kosmosu. Zbuduję swój własny dom na księżycu, zanim ten dzień nadejdzie. Jeśli chcę stracić 7 figurek na żonach, to nie mogę się trzymać toru.“